Do Řecka díky ERASMU+ 

 

V říjnu tohoto školního roku mělo několik studentů z naší školy společně s naším profesorem Brumarem, Kameníčkem a paní profesorkou Andree možnost nahlédnout do tajů magického Řecka díky projektu Erasmus+.

Cestovalo se autobusem a cesta trvala bez mála dva dny. První zastávka se konala v chorvatském Samoboru, kde přistoupili partneři z tamní školy. Cestovalo se dál, až se dojelo do Srbska, do Bělehradu, kde se konala přestávka. Studenti měli možnost projít si město a prohlédnout si zdejší památky. Mohli si udělat obrázek o kultuře a vyspělosti této země. Poté zbývala už jen zastávka v bulharské Sofii pro poslední část této menší výpravy a s jasným nadšením poslední cíl byl jasný, prosluněná řecká Soluň. V den příjezdu žáci dostali volno, aby se v poklidu mohli zabydlet v hotelových pokojích, načerpat ztracenou energii a případně se zúčastnit noční prohlídky města a nahlédnout do večerního života na jihu. V hotelu studenty čekaly pohodlné postele, výborné snídaně a večeře v podobě švédských stolů a v neposlední řadě přátelská atmosféra. Během celého pobytu se zde navazovali nová přátelství a také jsme si zde cvičili své znalosti v anglickém jazyce, ve kterém jsme museli komunikovat s ostatními.

Řekové si pro nás nachystali velmi pestrý program. První den po oficiálním zahájení, které proběhlo ve zdejší škole, jsme všichni společně poobědvali a vydali se podívat k moři. Následující dny probíhaly téměř ve stejném duchu. Studenti se vždy sešli na dohodnutém místě a poté se společně vydali poznávat krásy malebného města. Prošli jsme se po památkách, prozkoumali známá muzea a sem tam dostali nějaký ten rozchod, abychom se zde mohli rozkoukat i sami. Nechyběly zde ani výlety jako navštívení klášteru Meteora položeného vysoko ve skalách s nádherným rozhledem a ještě krásnější krajinou kolem. Jak už to tak bývá, vše se jednou uchýlí ke konci, a tak se stalo i v tomto případě. Zbýval poslední den, který byl zasvěcen návštěvám dvou menších městeček u moře. Poté už jen zbývalo přečkat noc a zbývala už jen cesta domů. Studenti si výlet na plno užili. Nejen že jsme navázali nová přátelství, ale také měli možnost poznat spoustu nových kultur a nalézt rozdíly mezi nimi, avšak všichni jsme přece jen lidé a nezáleží na tom, jestli jsme Čech, Bulhar, Řek a nebo Chorvat. Všichni jsme si sobě rovni a přesně toto Erasmus+ všem dokázal.

Nyní se jen můžeme těšit na návštěvu našich partnerů, která proběhne v březnu!

-Anonym