Vánoční Vídeň

V pátek 16. prosince 2016 vyjela druhá várka studentů na výlet do krásné vánoční Vídně a já vám teď popíšu všechny naše zážitky.

Hned brzo ráno jsme všichni nasedli do autobusu a vyrazili směr hlavní město Rakouska. První zastávkou ve Vídni byl opěvovaný Primark, ovšem oznámili nám, že na nákupy máme pouze hodinu. No asi si dokážete představit ty obličeje mých spolužaček při takovém zjištění. Odtud jsme odjížděli všichni šťastni – někdo z důvodu úspěšného nákupu a někdo z pocitu, že už do toho strašného zařízení nemusí.

Naší druhou zastávkou byl zámek Schönbrunn. Zde se nádherně fotilo a každý si odsud odvezl minimálně jednu vzpomínkovou fotku, protože nám tu úžasně svítilo sluníčko. Před zámkem stál i velice fotogenický vánoční strom – neříkám stromeček, ani stromek, protože to byl docela velký strom.

Dále jsme pokračovali do centra Vídně. Zde jsme cestou narazili na bublináře, který byl vážně skvělý. Pokračovali jsme dál v procházce a v úplném centru města nám dali rozchod, protože už jsme všichni mžourali hlady. Někdo si to zamířil do Mekáče a někdo zase do pravé vídeňské kavárny či restaurace obohatit se rakouskou gastronomií.

Poté jsme se ještě podívali do Císařské hrobky, za což jsme byli moc rádi, protože už nám fakt byla zima. Ale samozřejmě jsme byli unešeni i z kulturního zážitku, který nám tato hrobka poskytla… :))

No a na závěr jsme navštívili vánoční trhy ve Vídni. To už byla tma, a tak na nás působila ta pravá vánoční atmosféra. Bylo to krásné – všechna ta světla. Svítila celá radnice a před ní zářily trhy spolu s vánočním stromem. Moc se mi líbilo i kluziště, které nebylo klasického obdelníkového tvaru, ale spíš mi připomínalo autíčkovou dráhu. Já jsem si tady dala výborné MiniPancakes, polité čokoládou z čokoládové fontány, ale každý si tu přišel na své. Musím ale říct, že mi trhy někdy až připomínaly bludiště a hledat se tu se zbytkem party byl nadlidský úkol.

Pak už jsme jen počkali na náš autobus a vydali se na cestu domů. Někdo byl tak unavený, až usnul, někdo si povídal a někdo se uzavřel do svojí hudby ze sluchátek. Ale myslím si, že jsme všichni odjížděli velice spokojení.

Aneta