Milí studenti, v březnu jsem nahlédla do sborovny a vnutila se paní učitelce Peštuk-Sedláčkové, která byla tak laskavá a poskytla mi rozhovor.

Jak dlouho učíte na Čajkárně?

20 let.

Co máte na Čajkárně ráda, co byste naopak změnila?

Ráda mám atmosféru a to, že je to taková škola, kde většina lidí se zná a taky, že tady máme různé typy studia a děláme různé programy, takže se poznají i ti lidé z různých tříd, z různých typů studia, což si myslím, že je pro ně dobré a celkově si myslím, že je tady taková přátelská atmosféra i mezi učiteli a studenty. Nemám pocit nějakého napětí, nebo že by tady docházelo k šikanám nebo k nějakým takovým věcem, myslím si, že jsme prostě v pohodě.

A kdybyste nebyla učitelkou, čím byste chtěla být?

Já bych byla umělkyně.

Co děláte mimo školu? Nějaké koníčky?

No, já dělám pořád něco, pořád něco organizuji, ať už jsou to plesy, umělecké záležitosti, výstavy, teď se třeba půjdu podívat na naše děvčata na Miss, protože jsem tam poslala dvě reprezentantky, tak jsem zvědavá, jak dopadnou, teď pro vás zase organizuji zájezd na tu jižní Moravu, půjdeme do pravěku spolu a tak pořád se něco děje. No, a když jsem náhodou doma, tak tam musím být taky kvůli kočkám.

Vy máte kočky? A kolik?

No, teď už jenom dvě a jednu externistku. Ta mě čeká vždy před domem.

A proč jste se rozhodla zrovna pro angličtinu a výtvarku?

Protože mě to vždycky nejvíc bavilo. Do výtvarky jsem chodila, i do angličtiny na jazykovku a také jsem chtěla cestovat, na to se ta angličtina hodí.

Chodíte hodně na výstavy a víte popřípadě o nějaké, která by nás mohla zaujmout?

Ano, chodím. Teď budou zase nové vernisáže začátkem měsíce. Určitě by stálo za to, jestli je ještě Kolář v galerii Patro, tak to je dobrá výstava a výborná je i stálá expozice, která je v Muzeu Umění. Byla tam ta Andělská křídla, to stálo za to, tam jsem byla třikrát.

A děláte sama něco výtvarného? Třeba doma?

V poslední době už moc ne, přiznám se, že jsem na to hrozně unavená, protože teď ty poslední roky mi daly hodně zabrat, ale teď asi něco budu, protože jsem byla požádána, abych něco dodala na charitativní akci, tak asi pro tu akci něco dám.

Jaký druh umění vás nejvíce zajímá?

Já mám ráda moderní umění.

Chtěla byste říct na závěr?

Tak, ať všichni prožijí hezké jaro a ať se mají rádi.