Maturitní ples

Čas maturit se neúprosně blíží a není na škodu se občas odreagovat od hromady výpočtů, dat, cizích slovíček, odborných pojmů a chemických rovnic. Letošní maturanti nám v sobotu 7. ledna ukázali, že si tenhle „povolený doping“ umí pořádně užít.

Krásné šaty, vyčesané vlasy, perfektně padnoucí saka, naleštěné boty a především nadšení, tím se maturanti vyzbrojili na svůj Stužkovací ples. Letos se, stejně jako vloni, pořádal v olomouckém NH Hotelu.

Slavnostním večer provázel moderátor rádia Haná. Sám přiznal, že se jedná o jeho letošní první ples a je velmi rád, že jde právě o „maturák“ Gymnázia Čajkovského. Po celý večer sršel optimismem, stejně jako všechny maminky, tatínkové, babičky, tetičky, kamarádi, učitelé, jednoduše každý, kdo se plesu účastnil.

Večer slavnostně zahájil svým projevem náš pan ředitel. Trochu sentimentálně zavzpomínal o pár let zpátky, kdy některé tehdy dětské tváře viděl prvně. Pak už pozval na parket samotné maturanty s jejich uměleckými vystoupeními, do nichž řádně zapojili i své třídní profesory. Nadsázku, sebeironii a především snahu ocenili všichni bouřlivým potleskem. A potom zpátky do gala na tradiční a vůbec nejdůležitější část programu - šerpovaní. Jen málokterá maminka zamáčkla slzu dojetí a i tatínci sem tam popotahovali, když si jejich „děti“ přebíraly z rukou ředitele slavnostní šerpu. Krásný to okamžik.

I díky nabídce hotelového baru se začala nálada příjemně uvolňovat a mohla konečně začít pořádná oslava. Těžko bychom hledali tvář, která nezářila štěstím a úsměvem, vždyť maturita je ještě pořád daleko. A pokud se na ni umí tahle parta připravit tak, jak na svůj ples, nemusíme se o ně obávat…