Lyžák 2.E

Letos v únoru jsme absolvovali lyžařský kurz ve Ski-areálu Kopřivná. V pondělí ráno jsme dorazili do horského hotelu Brans a ubytovali se. Odpoledne jsme poprvé vyrazili na svah. Nahoru jsme vyjeli lanovkou a rozdělili se do skupin: 1. skupina nejzkušenější, 2. skupina pokročilí a 3. skupina začátečníci. Začátečníci se učili stát na lyžích, pokročilí a nejzkušenější zlepšovali své schopnosti. Po čtyřech hodinách padání na svahu jsme šli k hotelu a dali si výbornou večeři. Po večeři jsme šli relaxovat se svými mobily a následně vyrazili v osm hodin do společenské místnosti na přednášku či zábavní program.

Další dny se opakovaly, s výjimkou rozdělení čtyř hodin na dvě ráno a dvě hodiny odpoledne. Zpívalo se s kytarou, na kterou hrála paní asistentka, hrály jsme hry, slavily se Veroniky, byla i bojovka s morseovkou. Mezitím jsme vyřešili záhadu rohlíků se sýrem na sněhu u zadního vchodu do hotelu a každý den na lanovce potkávali dvě osamělé lahve od Spritu. Poslední společný večer se rozhodly paní učitelky Jiřina Janečková, Markéta Janečková, Michaela Stodulková a paní asistentka Kateřina Motáková udělit pochvaly všem a dát diplomy nejlepším lyžařům: Honza Jonáš, Gabča Juřičková a Barča Abendroth a také Hance Hrabalové na monoski.

Lyžařský kurz jsme si velice užili, jak po stránce lyžařské tak i po zábavné. Všichni začátečníci se naučili lyžovat, včetně Standy Müllera, který obdržel diplom za snahu a za to, že se první den nevzdal. Nikdo neměl žádný vážný úraz, ale postel na jednom pokoji to těžce odnesla…

Napsala: Veronika Vávrová a Katka Fojtová