Exkurze do Bratislavy

Dnes budu psát o našem výletu do Bratislavy, který podnikli žáci 1.D a 3.D, ovšem připojilo se k nám i pár žáků z jiných tříd.

Již z jasnovideckých předpovědí počasí nám bylo jasné, jaké počasí nás bude doprovázet celým dnem. Ehmm, doprovázet. Spíše upalovat zaživa, neboť jsme celý den měli pocit, že v tom horku umřeme. Každý se s tímhle počasím vypořádal jinak. Někdo vsadil na vějíř, někdo neustále vyhledával stín, no a někdo se jen „máznul opalovákem“ a vedro nějak přežíval.

Na místo nás vždy dopravil autobus, za něhož jsme byli opravdu rádi, ale ještě radši jsme byli za jeho klimatizaci. Jako první jsme navštívili hrad Devín, kde jsme se mohli pokochat krásnými panoramaty na soutok řek Dunaje a Moravy a podívat se do malinké „galerie“, kde náš zájezd spíše shledal snad nejchladnější místo v okruhu 1 km. Poté jsme se už dostavili přímo do „Blavy“, kde jsme zamířili na Bratislavský hrad. Zde jsme nafotili pár výhledů na Bratislavu a přesunuli se k UFU, což je restaurace vysoko nad zemí. Zde jsme se opět kochali hlavním městem Slovenska. Potom jsme se ocitali v centru města. Pousmáli jsme se nad typickými sochami v ulicích Blavy, rozhlédli se po náměstí a kdekoliv jsme mohli, smáčeli jsme nohy ve vodě a nebo se osvěžovali. Pak jsme se štrachali vyhřátými ulicemi až k Eurovey a všichni jsme byli šťastní, že se neupečeme a že nám plus k tomu dali rozchod. Myslím, že každý si tady přišel na své. No a my jsme se v podvečerních hodinách dostali domů za sledování filmu Mr.& Mrs. Smith.

Anet